Nowy numer 3/2019 Archiwum

Internet coraz bliżej

Do zakończenia budowy sieci szerokopasmowej w województwie warmińsko-mazurskim zostało już tylko kilka kilometrów.

Sieć szerokopasmowa sprawi, że wszyscy mieszkańcy Warmii i Mazur będą mieli dostęp do szybkiego internetu. Dotychczas niektóre tereny były uważane przez operatorów telekomunikacyjnych za nieatrakcyjnie inwestycyjnie. Obecnie został do wybudowania zaledwie kilkukilometrowy odcinek z liczącej 2293 km sieci.

Budowa samej sieci hurtowej to jednak nie wszystko - żeby mieszkańcy mieli dostęp do szybkiego internetu, konieczny jest jeszcze rozwój sieci w kierunku mieszkańców i przedsiębiorców z regionu.

Samorząd województwa podjął inicjatywę, która ma obniżyć bariery inwestycyjne w zakresie budowy infrastruktury sieci „lokalnej” oraz zacieśnienie współpracy jednostek samorządu terytorialnego Warmii i Mazur, na rzecz wspólnego utrzymania infrastruktury Internetu szerokopasmowego. Samorządowcy podkreślają, że tylko wspólne działania samorządu województwa i samorządów lokalnych przełożą się na bezpośrednie korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Dotychczas z łącznej liczby 135 gmin i powiatów porozumienie z samorządem województwa podpisało blisko 60 jednostek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy