Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zmarł ks. Andrzej Krużycki

Zmarł ks. kan. Andrzej Krużycki, proboszcz parafii w Krośnie oraz Opinie, kustosz sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie.

Ks. Andrzej urodził się w 1957 roku w Starym Polu. Święcenia kapłańskie przyjął w Olsztynie w 1985 roku z rąk bp. Jana Obłąka. Jako wikariusz pracował w Szczytnie, Rucianem-Nidzie, Orzyszu oraz Ornecie. W 1989 roku objął funkcję kustosza sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie – ratowaniu tego niezywkłego zabytku poświęcił większość kapłańskiego życia.

Jego wielką pasją były motocykle – w Krośnie organizował od wielu lat zloty motocyklistów, a także pielgrzymki rowerowe i piesze.

Ks. Andrzej świętował niedawno jubileusz 30-lecia kapłaństwa oraz 25-lecia pracy w Krośnie. Do szpitala w Olsztynie trafił w poniedziałek po udarze mózgu. Zmarł dzisiaj, 24 lipca, nad ranem.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy