Nowy numer 3/2019 Archiwum

Święty Piotr w Olsztynku

W ostatnim czasie włodarze miasteczka odnowili ratusz i przyległe do niego okolice. Utworzono także Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag 1B i Historii Olsztynka.

- Jako przedstawiciele mieszkańców i władz naszego miasta postanowiliśmy, żeby ten patronat był jeszcze bardziej widoczny, nie tylko dla społeczności naszej gminy. Chcieliśmy podkreślić wielowiekową obecność pierwszego papieża wśród mieszkańców miasta. Stąd podjęta uchwała Rady Miejskiej o nadaniu zrewitalizowanemu placowi miejskiemu nazwy "plac św. Piotra". Tak, jak postać tego świętego odcisnęła swój niezatarty ślad na historii Olsztynka, tak to zaszczytne miano na zawsze niech utrwali nasze miasto na kartach dziejów i w naszej pamięci - mówi Artur Wrochna, burmistrz Olsztynka.

- Nie sądziłam, że w tak małej miejscowości jest tyle historycznych atrakcji: piękny zamek krzyżacki, galeria sztuki, Muzeum Mrongowiusza i multimedialna ekspozycja. Będę mogła powiedzieć także moim znajomym, że byłam na placu św. Piotra - uśmiecha się Joanna Przybysz z Katowic.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy