Nowy numer 44/2020 Archiwum

Święty Piotr w Olsztynku

W ostatnim czasie włodarze miasteczka odnowili ratusz i przyległe do niego okolice. Utworzono także Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag 1B i Historii Olsztynka.

- Jako przedstawiciele mieszkańców i władz naszego miasta postanowiliśmy, żeby ten patronat był jeszcze bardziej widoczny, nie tylko dla społeczności naszej gminy. Chcieliśmy podkreślić wielowiekową obecność pierwszego papieża wśród mieszkańców miasta. Stąd podjęta uchwała Rady Miejskiej o nadaniu zrewitalizowanemu placowi miejskiemu nazwy "plac św. Piotra". Tak, jak postać tego świętego odcisnęła swój niezatarty ślad na historii Olsztynka, tak to zaszczytne miano na zawsze niech utrwali nasze miasto na kartach dziejów i w naszej pamięci - mówi Artur Wrochna, burmistrz Olsztynka.

- Nie sądziłam, że w tak małej miejscowości jest tyle historycznych atrakcji: piękny zamek krzyżacki, galeria sztuki, Muzeum Mrongowiusza i multimedialna ekspozycja. Będę mogła powiedzieć także moim znajomym, że byłam na placu św. Piotra - uśmiecha się Joanna Przybysz z Katowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama