Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ratownicy będą pracować dłużej

Olsztyn odpowiada na apele mieszkańców - ratownicy dłużej będą pilnować bezpieczeństwa odpoczywających nad olsztyńskimi jeziorami.

Olsztynianie skarżyli się, że ratownicy na miejskich plażach za szybko opuszczają swoje stanowiska. W stolicy Warmii i Mazur tysiące mieszkańców i turystów szuka chwili wytchnienia od upału właśnie nad jeziorami - szczególnie w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel oraz nad jez. Skanda.

Do tej pory ratownicy zaczynali pracę o 10.00, a kończyli o 18.00. W weekendy w CRS Ukiel ratownicy pracowali od 10.00 do 20.00. Mieszkańcy Olsztyna jednak wskazywali, że to za krótko i warto wydłużyć lub chociaż przesunąć godziny pracy ratowników tak, by można było bezpiecznie spędzać czas nad wodą również wieczorami.

Urząd Miasta wysłuchał próśb mieszkańców - przez cały tydzień na wszystkich kąpieliskach CRS Ukiel, na Słonecznej Polanie oraz nad jez. Skanda ratownicy pracować będą od 11.00 do 19.00. Podobnie będzie przy Wodnym Placu Zabaw od poniedziałku do czwartku, natomiast między piątkiem a niedzielą ratownicy będą dyżurować, jak dotychczas, czyli od 10.00 do 20.00.

Warto dodać, że zgodnie z przepisami na terenie CRS Ukiel bezpieczeństwa powinno pilnować co najmniej sześć osób - miasto dla lepszego komfortu mieszkańców i przyjezdnych zatrudnia dwa razy więcej ratowników oraz ratownika-koordynatora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama