Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ratownicy będą pracować dłużej

Olsztyn odpowiada na apele mieszkańców - ratownicy dłużej będą pilnować bezpieczeństwa odpoczywających nad olsztyńskimi jeziorami.

Olsztynianie skarżyli się, że ratownicy na miejskich plażach za szybko opuszczają swoje stanowiska. W stolicy Warmii i Mazur tysiące mieszkańców i turystów szuka chwili wytchnienia od upału właśnie nad jeziorami - szczególnie w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel oraz nad jez. Skanda.

Do tej pory ratownicy zaczynali pracę o 10.00, a kończyli o 18.00. W weekendy w CRS Ukiel ratownicy pracowali od 10.00 do 20.00. Mieszkańcy Olsztyna jednak wskazywali, że to za krótko i warto wydłużyć lub chociaż przesunąć godziny pracy ratowników tak, by można było bezpiecznie spędzać czas nad wodą również wieczorami.

Urząd Miasta wysłuchał próśb mieszkańców - przez cały tydzień na wszystkich kąpieliskach CRS Ukiel, na Słonecznej Polanie oraz nad jez. Skanda ratownicy pracować będą od 11.00 do 19.00. Podobnie będzie przy Wodnym Placu Zabaw od poniedziałku do czwartku, natomiast między piątkiem a niedzielą ratownicy będą dyżurować, jak dotychczas, czyli od 10.00 do 20.00.

Warto dodać, że zgodnie z przepisami na terenie CRS Ukiel bezpieczeństwa powinno pilnować co najmniej sześć osób - miasto dla lepszego komfortu mieszkańców i przyjezdnych zatrudnia dwa razy więcej ratowników oraz ratownika-koordynatora.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma