GN 32/2018 Archiwum

Pod płaszczem Maryi

Ks. Karol Krukowski zawierzył Maryi Niepokalanej Szkołę Nowej Ewangelizacji Emaus i wszystkie dzieła SNE.

Ks. Krukowski od lipca jest opiekunem Domu Pielgrzyma przy parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim. Stworzył tam również Zaułek Niepokalanej - miejsce odpoczynku, wyciszenia i modlitwy. - Postać Maryi Niepokalanej jest mi szczególnie bliska, również ze względu na św. Maksymiliana Kolbego, mojego patrona od bierzmowania. Cały czas mam przed oczami św. Maksymiliana, który kiedy tylko przyjechał do Niepokalanowa, rozdawał wszędzie medaliki z Maryją Niepokalaną. Jego postać przewija się nieustannie w moich modlitwach i pracy duszpasterskiej - tłumaczy ks. Karol.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP ks. Krukowski poświecił figurkę z kapliczką oraz dokonał aktu zawierzenia. - Podobnie robili wielcy święci - Maksymilian Maria Kolbe czy Jan Paweł II. Oni również wszystkie swoje dzieła powierzali Maryi. Kiedy tylko dowiedziałem się, że otrzymałem misję tworzenia domu rekolekcyjnego Szkoły Nowej Ewangelizacji, od razu wiedziałem, że poproszę o opiekę Matkę Bożą. Takie dzieło po prostu trzeba zawierzyć Matce Bożej. Chcemy, żeby Maryja otaczała swoim matczynym płaszczem wszystkie nasze dzieła - mówi ks. Karol.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma