GN 24/2018 Archiwum

O odwołanie referendum

Wicepremier Janusz Piechociński podczas swojego pobytu na Warmii i Mazurach zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie referendum.

- Stąd mówię i apeluję: Panie prezydencie, odwołajmy to nieprzemyślane podwójne referendum. Z tej mąki lepszego chleba nie będzie. A zaoszczędzone w ten sposób 200 mln zł przeznaczmy na tych, którzy ponieśli wielkie straty. Przed nami, jak pokazują prognozy, bardzo trudny czas. Przez dwa tygodnie poza pasem nadmorskim nie będzie większego deszczu - mówił.

Według Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, w województwie warmińsko-mazurskim suszą objętych jest 200 gospodarstw, a rachunek strat wynosi około 15 mln zł. W wielu województwach w Polsce skutki suszy są jednak gorsze.

- Na pomoc dla rolników dotkniętych skutkami suszy rząd przeznaczy w sumie 488 mln zł. Dlatego potrzebny jest każdy grosz - wyjaśniał wicepremier Piechociński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma