Nowy numer 49/2020 Archiwum

Będzie dobrze

Koniec wakacji i początek roku szkolnego. - Nieco stęskniłam się za kolegami i koleżankami - mówi Alicja.

Koniec sierpnia to koniec wakacji. Tysiące uczniów wróciło do placówek, by rozpocząć nowy rok szkolny. - Z jednej strony cieszę się, że wróciłam do szkoły. Nieco stęskniłam się za kolegami i koleżankami. Tylko uczyć się trzeba, a to nie jest zawsze przyjemne - mówi Alicja. Wraz z uczniami przyszła na rozpoczęcie roku szkolnego, który w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie rozpoczął się Mszą św.

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Pluta. W homilii podkreślał, aby każdy zaprosił do serca Jezusa i pamiętał o codziennej modlitwie, spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca i niedzielnej Mszy św. - Przed nami kolejny rok szkolny. Jeśli Bóg nam pobłogosławi, rozpoczniemy przygotowania do rozbudowy szkoły, aby jak najwięcej rodzin, dla których Chrystus jest Panem, mogło posłać swoje dzieci do placówki, w której pielęgnuje się ewangeliczne wartości - mówiła dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego Iwona Drężek.

- Myślę, że wypoczęliśmy przez okres wakacji. Humory dzieciom dopisują, chęci mają, także na pewno będzie dobrze. Kameralna szkoła pozwala na budowanie bliższych więzi. To ma duży wpływ na rozwój dzieci i na to, czy lubi się szkołę, czy nie - mówi Bogdan, ojciec czwarto- i pierwszoklasisty.

Po Mszy św. uczniowie udali się do klas. Jutro, już z plecakami w dłoniach, przyjdą na pierwsze lekcje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama