Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rekordowo niska frekwencja

PKW podało wyniki niedzielnego plebiscytu.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki referendum, które odbyło się 6 września. Województwo warmińsko-mazurskie podzielone jest na dwa okręgi - olsztyński i elbląski. W pierwszym frekwencja wyniosła 7,76 proc., w drugim 6,64 proc. Ogólna frekwencja w regionie wyniosła 7,27 proc.

Polacy odpowiadali na trzy pytania, dotyczące jednomandatowych okręgów wyborczych, sposobu finansowania partii politycznych i zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

W okręgu olsztyńskim na pierwsze z pytań za jednomandatowymi okręgami wyborczymi opowiedziało się 79,96 proc. głosujących, za zmianą sposobu finansowania partii 84,05 proc., zaś odpowiedź „tak” przy trzecim pytaniu zakreśliło 94,53 proc. głosujących.

W okręgu elbląskim na pierwsze z pytań za jednomandatowymi okręgami wyborczymi opowiedziało się 79,67 proc. głosujących, za zmianą sposobu finansowania partii 84,10 proc., zaś odpowiedź „tak” przy trzecim pytaniu zakreśliło 93,69 proc. głosujących.

Ogólnie w regionie odpowiedź „tak” na pierwsze pytanie zakreśliło 79,84 proc. głosujących, na drugie 15,94 proc., zaś na trzecie 94,19 proc.

Najniższą frekwencję w województwie odnotowano w powiecie nidzickim - 5,42 proc. i elbląskim - 5,44 proc. Najwięcej osób zagłosowało w Olsztynie - 10,46 proc. uprawnionych.

Najniższą frekwencję w Polsce odnotowano w okręgu ciechanowskim - 5,56 proc, najwyższą  w warszawskim - do 9,9 proc.

Aby referendum było ważne, do urn musiało pójść ponad 50 proc. Polaków uprawnionych do głosowania.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma