Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z Bożego natchnienia

W parafii św. Anny w Olsztynie abp Józef Górzyński spotkał się z ewangelizatorami naszej archidiecezji.

Rozpoczyna się ostatni etap ewangelizacji archidiecezji warmińskiej - rekolekcji połączonych z peregrynacją obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.

- Jesienią 2011 roku - jak wierzę, z Bożego natchnienia - zrodziła się inicjatywa tych rekolekcji. Od tego czasu minęły 4 lata. Znalazło się wielu chętnych, którzy podjęli to dzieło - mówi ks. Hubert Tryk.

- Prosimy dziś Boga o zapał, byśmy mogli głosić z radością, bo jak wiemy Kerygmat to nie tylko treść, ale i sposób głoszenia. Prosimy też o jedność, bo gromadzą się tutaj przedstawiciele różnych ruchów. Prosimy też o to, by to, co głosimy było autentyczne i wcielane w życie, żebyśmy byli autentycznymi świadkami - mówi ks. Tryk.

W homilii abp Górzyński zwracał uwagę, że nie ma uniwersalnego sposobu na ewangelizację, bo ludzie są różni i są na różnych etapach wiary.

- Nie ma możliwości przekazu wiary jeśli nie ma świadectwa - to nie głoszone piękne idee przekonują, ale właśnie świadectwo. To stały element praktyki życia Kościoła - mówił abp Górzyński zaznaczając, że do tego dzieła nie wystarczą duchowni.

- Jest to wpisane w powołanie każdego kto Boga spotkał i pokochał, bo jest w pisane w naturę tego doświadczenia. Bardzo wam dziękuję za wasze zaangażowanie - w świecie, który jest coraz bardziej skupiony na sobie i nie potrafi właściwie przekazać miłości Ci, którzy idą i dają świadectwo prawdziwej wiary są bardzo potrzebni - podziękował ewangelizatorom abp Józef.

Zwrócił uwagę nie tylko na wagę świadectwa, ale również służby. - Musimy o tym stale przypominać. Wśród wiernych, a niestety zaczyna to także ginąć wśród duchownych - to rozumienie, że naturą naszego zaangażowania jest naśladowanie Chrystusa, a On przyszedł, aby służyć. Służba wobec braci jest przejawem miłości wobec braci, to jest natura naszej wiary, bo taka jest natura Boga samego - powiedział abp Górzyński.

Plan rekolekcji ewangelizacyjnych archidiecezji warmińskiej można znaleźć na stronie www.ewangelizacja.archwarmia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama