Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowy rok formacji

Rektor „Hosianum” zaprasza na uroczystą Mszą św.

Już jutro, 24 września, w WSD „Hosianum” odbędzie się liturgiczna inauguracja nowego roku formacji. Uroczystej Mszy św., o godz. 17.00, przewodniczyć będzie abp Wojciech Ziemba. Podczas Eucharystii odbędzie się obrzęd przyjęcia kandydatów do diakonatu i prezbiteratu, obłóczyny alumnów roku III oraz wyznanie wiary alumnów roku I.

- Formację w naszym seminarium, na pierwszym roku, rozpocznie dziesięciu kleryków. Dwóch z Reszla, dwóch z parafii św. Antoniego w Braniewie, jeden z Dębowca, z Mławy, Supska, dwóch z Olsztyna, z parafii św. Wojciecha, z parafii Matki Bożej Różańcowej i jeden z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Wojciecha w Nidzicy - wymienia rektor seminarium ks. Paweł Rabczyński.

Alumni roku V zostaną włączeni do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu. - To bardzo ważna uroczystość, ponieważ rozpoczyna intensywne przygotowania do święceń diakonatu - wyjaśnia ks. Rabczyński.

Rektor seminarium prosi wszystkich o modlitwę za alumnów, by wytrwali w powołaniu.

Już następnego dnia moderatorzy wraz z alumnami pojadą do Gietrzwałdu, by tam oddać się pod opiekę Matki Bożej. - W ten sposób rozpoczynamy nowy rok formacji - dodaje rektor.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma