Nowy numer 28/2018 Archiwum

Usunęliśmy zagrożenie

Każda sytuacja, kiedy skrzywdzone zostają dzieci, jest priorytetowa - mówi podinsp. Róziecki.

Policja z Nowego Miasta Lubawskiego została poinformowana o podejrzeniu popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym z udziałem dzieci. Po przeprowadzonym dochodzeniu z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych okazało się, iż podejrzenia są prawdziwe.

Funkcjonariusze wspierani przez specjalistów z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Olsztynie weszli do mieszkania podejrzanych. W trakcie przeszukania zabezpieczyli pliki z filmami, zdjęcia, telefony i sprzęt komputerowy.

Obecny podczas przeszukania biegły potwierdził podejrzenia, a dwóch mężczyzn, po usłyszeniu zarzutów, zostało aresztowanych na trzy miesiące.

- Każda sytuacja, kiedy skrzywdzone zostają dzieci jest dla nas priorytetowa - mówi podinsp. Leszek Róziecki, naczelnik wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Olsztynie. - Przede wszystkim ustalamy i docieramy do innych pokrzywdzonych. Najważniejsze dla nas to ochrona dzieci. Szczegółowo sprawdzamy zawartość zabezpieczonych nośników i charakter zapisanych na nich materiałów. Ustalamy, czy podejrzani mieli kontakty z innymi osobami, które mogły być zainteresowane materiałami pornograficznymi z udziałem dzieci, czy sprawcy czerpali z tego korzyści. Podkreślam, najważniejsze jest to, że usunęliśmy zagrożenie i zrobimy wszystko, aby materiał dowodowy był przed sądem bezdyskusyjny i aby sprawcy nie wyszli z więzienia przez najbliższe kilkanaście lat - podkreśla naczelnik.
 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma