Nowy numer 43/2020 Archiwum

Młodzi idą do św. Stanisława

Parafie archidiecezji warmińskiej przygotowują się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016. Niedługo przyjmiemy symbole ŚDM i nawiedzą one kilka warmińskich parafii. Ale przygotowanie już trwa - przykładem są młodzi z parafii pw. św. Katarzyny, którzy pod przewodnictwem ks. Mariusza Romana pielgrzymką rozpoczęli swoją drogę do Krakowa.

- W sumie w pielgrzymce uczestniczyło około 40 osób. O oprawę muzyczną zatroszczyła się nasza młodzieżowa schola parafialna i gitarzysta Rafał. W ten sposób pragnęliśmy uczcić osobę św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i oficjalnie rozpocząć parafialne przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – mówi ks. Mariusz Roman, kętrzyński wikariusz. W czasie drogi pielgrzymom towarzyszył radosny pielgrzymkowy śpiew oraz modlitwa.

Po dotarciu na miejsce pątników powitał Ks. Kazimierz Żochowski, Karolewski proboszcz, który celebrował następnie Eucharystię dla przybyłej z Kętrzyna grupy. Po odprawionej Eucharystii ks. Kazimierz dzielił się wrażeniami z pobytu w Afryce, gdzie przebywał w okresie letnim. – Opowiadał nam o kulturze i tamtejszych zwyczajach wyświetlając zdjęcia. Była to bardzo ciekawa lekcja o inności i barwności jednego z krajów Afryki – mówi jeden z uczestników pielgrzymki. Wspólne pielgrzymowanie zakończył słodki poczęstunek i wszyscy pielgrzymi udali się w drogę powrotną do swoich domów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama