Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podnieście opuszczone głowy

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

„Jesteście Kościołem!” – pod takim hasłem odbędą się w dniach 29 września - 01 października 2015 r. rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkania rozpoczną się o godz. 18.00, w Oratorium św. Jana Pawła II, przy dolnym kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 11).

- Te rekolekcje mają stać się spotkaniem. Spotkaniem osób, które mimo trudnej historii swojego życia chcą bliskości z Jezusem. Spotkaniem z Kościołem, który przygarnia a nie odrzuca - mówi ks. Karol Krukowski.

Podkreśla, iż nic i nikt, od chwili naszego chrztu, nie jest w stanie odebrać nam godności dzieci Bożych - dlatego chcemy wspólnie przypomnieć sobie jaką wartość ma nasze życie w oczach Boga.

- Chcemy odnowić w sobie piękno i radość wiary, podnieść z dumą opuszczone głowy, nabrać pewności, że Boże Miłosierdzie ma moc działać, także w naszym życiu. Trudno wierzyć samemu, trudno samemu się modlić i szukać odpowiedzi na ważne pytania w życiu - dlatego tak ważna jest wspólnota. Może do tej pory latami szukaliście swojego miejsca w Kościele, może staliście gdzieś oddaleni, czuliście się samotni i porzuceni. Przyszedł czas, by z tym skończyć. Pragniemy, by te rekolekcje były początkiem wspólnoty osób żyjących w związkach niesakramentalnych - podkreśla kapłan.

Rekolekcje poprowadzi o. Jacek Szymczak dominikanin z Warszawy, duszpasterz małżeństw niesakramentalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama