Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kanonickie stypendia

- To bardzo dobra inicjatywa. Umożliwi młodym udział w przyszłorocznym spotkaniu. Kwestia finansowa jest dla pewnej liczby młodzieży barierą i trzeba im pomóc w pokonaniu tej przeszkody - mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki, odpowiedzialny za przygotowania do ŚDM w archidiecezji warmińskiej.

Lidzbarscy kanonicy postanowili umożliwić młodym wykupienie pełnego pakietu weekendowego. Dzięki temu obdarowani uczestnicy spotkania w Krakowie będą mieli zagwarantowane zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie oraz plecak pielgrzyma. Jedną ze stypendystek będzie gimnazjalistka z parafii pw. św. Piotra i św. Pawła w Lidzbarku Warmińskim, gdzie mieści się siedziba kapituły.

- Wiemy, że województwo warmińsko-mazurskie charakteryzuje się dość dużym współczynnikiem bezrobocia i sytuacja materialna wielu rodzin nie pozwala na sfinansowanie udziału ich córki lub syna w ŚDM. Dlatego postanowiliśmy ufundować stypendia dla kilku osób. W ten sposób chcemy umożliwić młodym z terenu naszej archidiecezji udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, mając nadzieję, że będzie to okazja do pogłębienia ich wiary - mówi ks. kan. Stanisław Jasiński, prepozyt kapituły.

Pełny tygodniowy pakiet pielgrzyma kosztuje 760 zł i wielu młodych nie stać na niego. Do tego trzeba doliczyć przejazd do Krakowa i ubezpieczenie podróży. Dlatego mile widziani są sponsorzy, którzy sfinansują młodym Warmiakom uczestnictwo w całym krakowskim wydarzeniu. Kanonicy z Lidzbarka Warmińskiego apelują do pozostałych kapituł archidiecezji warmińskiej do włączenia się w akcję pomocy młodym. W ten sposób nawet kilkadziesiąt młodych osób będzie miało możliwość wyjechać do Krakowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama