Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tak wiele możesz zrobić

Chcesz pomóc osobom ze swojego otoczenia? Dzięki nowej inicjatywie Caritas, masz szansę.

Caritas Polska uruchomiła w kwietniu nowy internetowy ekumeniczny serwis charytatywny www.pomagam.caritas.pl. Stworzono go we współpracy z diecezjalnymi Caritas w Polsce oraz eleos Kościoła prawosławnego, diakonią Kościoła ewangelicko-augsburskiego i diakonią Kościoła ewangelicko-reformowanego. W projekt od początku zaangażowana jest również Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Właśnie dlatego na stronie można odnaleźć rodziny i osoby z Warmii i Mazur, które potrzebują naszej pomocy.

Opisana jest m.in. historia pani Renaty i jej ośmiorga dzieci. Pani Renata samotnie wychowuje dzieci (w tym dwie pary bliźniaków). Wszystkie dzieci są jeszcze małe – najstarszy syn, Szymon, ma 13 lat, najmłodsze bliźniaczki mają 12 miesięcy. Kobieta przeszła już w swoim życiu bardzo wiele. Ojciec dzieci od wielu lat nadużywa alkoholu i nie mieszka z rodziną. Pani Renata sama dba o dom i opiekuje się dziećmi. Przyznaje otwarcie, że nie jest jej łatwo. Utrzymuje się z zasiłków i zapomóg oraz z darowizn od mieszkających w okolicy osób, jednak wszystko to ledwie wystarcza na związanie końca z końcem.

W ostatnim czasie rodzina otrzymała od gminy mieszkanie składające się z jednego dużego pokoju z aneksem kuchennym i małą łazienką. Chcąc lepiej zagospodarować przestrzeń, pani Renata podzieliła pokój, stawiając w nim segment, jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Lokal wymaga remontu.

Caritas zwraca się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu w domu tej rodziny najbardziej potrzebnych prac remontowych, takich jak rozprowadzenie ciepła w domu, oddzielenie pieca od części mieszkalnej i remont ścian.

W serwisie opisana jest również historia małego Szymona, który ma chore serce, i Beaty, pacjentki Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama