Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zróbmy Mu miejsce

W parafii św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie odbyła się Moc Uwielbienia.

- Odpowiedzi na swoje pytania trzeba szukać na każdy możliwy sposób. My akurat śpiewamy, wielbimy Boga śpiewem, muzyką. Sami doświadczamy wielu łask, wielu cudów - Bóg sprawia wiele cudów, tylko On. I za to chcemy Go wielbić - mówi Piotr Serbintowicz, dyrygent zespołu Mocni w Wierze, współorganizatora wydarzenia (razem z Soli Deo Omnia).

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. W homilii ks. Piotr Dernowski zaznaczył, że Jezus pragnie nas nieustannie oczyszczać, przyozdabiać nasze serca, ale po oczyszczeniu sami musimy szybko działać. - Chodzi o to, żeby miejsce po grzechu, nasze braki, nasze tęsknoty, jak najszybciej zagospodarował Pan Jezus swoją miłością. Musimy zaprosić Jezusa z Jego miłością zwłaszcza w te miejsca, które wydają nam się puste - w miejsca po stracie bliskiej osoby, zerwaniu relacji, stracie dobra. Dlatego dziś przeżywamy Moc Uwielbienia, żeby Bóg był uwielbiony w naszych niedostatkach, brakach i słabościach. Bo zły duch tylko czyha, żeby wrócić z jeszcze większą gwardią - mówił duszpasterz.

Po Eucharystii Mocni w Wierze poprowadzili czuwanie i adorację Najświętszego Sakramentu. - To jest taki moment, szczególnie na początku nowego roku akademickiego, że potrzebowałam jakiegoś impulsu, żeby mieć siłę, by iść dalej, uporać się ze wszystkimi sprawami na uczelni, z tym wszystkim, co się wokół nas dzieje - mówi Sabina. Jej koleżanka dodaje, że to dopiero początek. - Teraz się zaczyna. Pan Jezus wypełnia nasze serca do końca, po same koniuszki. On nawet powiększa nasze serca. Dzięki temu możemy iść dalej, głosić Chrystusa w swoim środowisku - mówi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama