Nowy numer 28/2018 Archiwum

Módl się i głosuj

Już za tydzień, 25 października, będziemy głosować na naszych kandydatów do Sejmu i Senatu.

Konferencja Episkopatu Polski podkreśla w komunikacie, że każdy obywatel ma nie tylko prawo, ale i obowiązek uczestniczenia w wyborach i zachęca do modlitwy za ojczyznę. 

Nasz region w wyborach do Sejmu obejmuje dwa okręgi – 34 (OKW Elbląg) i 35 (OKW Olsztyn). W okręgu elbląskim startuje 143 kandydatów, w okręgu olsztyńskim – 162. W wyborach do Senatu OKW Elbląg to okręg 84, gdzie startują niezależny Jan Bobek, Sławomir Sadowski z PiS oraz Jerzy Wcisła z PO, a także okręg nr 85, gdzie w walce o mandat senatora zmierzą się Stanisław Gorczyca (PO), popierany przez PSL prof. Wojciech Maksymowicz, Bogusława Orzechowska z PiS oraz Marcin Woźniak z SLD.

OKW Olsztyn również dzieli się na dwa okręgi: w okręgu nr 86 zmierzą się Ryszard Górecki popierany przez PO, niezależna Lidia Staroń oraz popierana przez PiS Bożenna Ulewicz. W okręgu nr 87 o głosy wyborców powalczą z kolei Marek Konopka z PO, Małgorzata Kopiczko (popierana przez PiS) oraz startujący z własnego komitetu Stanisław Tołwiński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma