GN 48/2020 Archiwum

Na razie "tylko" Kraków i Niemcy

Podczas konferencji na lotnisku w Szymanach władze województwa ujawniły pierwsze kierunku lotów z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Regularny ruch lotniczy z Szyman ma ruszyć już od stycznia 2016 roku. Na razie będą to trzy kierunki: Monachium, Berlin oraz Kraków. Każde z tych połączeń będzie obsługiwane 3 razy w tygodniu: do Monachium we wtorki, czwartki i niedziele, do Berlina we wtorki, czwartki i soboty, a do Krakowa w środy, piątki i niedziele.

- Więcej szczegółów podamy wspólnie z przewoźnikami podczas uroczystego podpisania umowy - zaznacza Leszek Krawczyk, prezes spółki zarządzającej lotniskiem w Szymanach. Wiadomo, że rejsy będą obsługiwane przez dwóch przewoźników i że z Szyman będą kursować małe samoloty zabierające na pokład nie więcej niż 50 pasażerów.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury od strony technicznej jest już gotowy na przyjmowanie samolotów i pasażerów, ale trwają jeszcze formalności dotyczące przyznania certyfikatów i wpisania lotniska do odpowiednich rejestrów. Jak podkreślają zarządzający lotniskiem, właśnie na te certyfikaty czekają inni przewoźnicy, zwłaszcza tzw. tanie linie lotnicze, a to powoduje, że umowy z tymi przewoźnikami zostaną podpisane w późniejszym terminie. Zapowiadają, że takie połączenia zostaną uruchomione latem 2016 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama