Nowy numer 43/2020 Archiwum

Różaniec w dłoń i marsz

Z parafii św. Józefa ruszyły dziś tzw. patrole modlitewne.

W parafii w każdy ostatni poniedziałek miesiąca odbywają się Msze św. w intencji Olsztyna.

Od dziś, w każdą sobotę poprzedzającą wspólną modlitwę za Olsztyn, na ulice miast będą także wyruszać patrole modlitewne.

Uczestnicy pierwszego patrolu spotkali się dziś na porannej Mszy św., dobrali się w pary, wylosowali intencje i udali się na modlitewny spacer z różańcem w ręku.

- Ci, którzy wylosują szkolnictwo pójdą modlić się pod szkołę, w intencji policji pójdą pod komendę czy posterunek, w intencji parafii będą się modlić pod kościołem. W ten sposób będziemy ogarniać modlitwą różne przestrzenie Olsztyna. Po drodze na pewno spotkamy inne osoby - za nie też będziemy się modlić. Dodatkowo w tym czasie w kościele św. Józefa będzie grupa osłonowa - oni będą się modlić za tych, którzy wyszli na miasto - mówi ks. Sławomir Skorupski, opiekun grupy Odnowy w Duchu Świętym „Owczarnia Pana” z parafii św. Józefa.

Oprócz modlitwy będzie to też świadectwo wiary, chociaż wiadomo, że nie wszyscy od razu są gotowi i mają w sobie tyle odwagi, by np. przed komisariatem głośno się modlić za policjantów. - Jeśli ktoś ma jakąś obawę może modlić się po cichu czy nawet z różańcem w kieszeni. Najważniejsze, żeby miejsce i ludzie zostali otoczeni modlitwą. Bóg wysłuchuje każdej modlitwy, nawet tej w ciszy - tłumaczy ks. Skorupski. Uczestnicy jednak zaznaczają, że nie ma się co bać. - Jeśli Bóg z nami, to któż przeciwko nam - mówią.

Do patrolu modlitewnego i do modlitwy za Olsztyn może dołączyć każdy. Najbliższa Msza św. w intencji naszego miasta już w najbliższy poniedziałek, 26 października, tym razem w intencji szkolnictwa, uczelni, nauczycieli i uczniów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama