Nowy numer 38/2018 Archiwum

Jaki jestem?

W parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie odbył się kolejny już Biwak Modlitewny.

- Próbowaliśmy się doliczyć, który to już Biwak i wyszło nam, że 11 czyli już 5 i pół roku trwa to Boże dzieło - mówi ks. Zbigniew Cybulski MS.

Biwak Modlitewny to wyjątkowe rekolekcje, odbywają się dwa razy do roku i z każdym spotkaniem przybywa młodych ludzi chętnych do wspólnej modlitwy.

- Mamy 180 zapisanych osób, które uczestniczą we wszystkich zajęciach. Do tego dochodzą Ci, którzy pojawiają się bez zapisów. Te liczby pokazują, że jest zapotrzebowanie na tego typu rekolekcje. Ten pomysł, program to strzał w „10”, młodym to odpowiada - jest czas na modlitwę, uwielbienie Pana Boga, czas na doświadczenie bliskości Chrystusa i czas na to, żeby mogli zrobić coś sami, żeby poznali Mrągowo podczas gry terenowej i czas na tworzenie nowych relacji, zawierania znajomości - tłumaczy ks. Cybulski.

Przyznaje, że kiedy uczniowie prowadzący zapisy mówili mu o liczbie chętnych na początku był przerażony. - Pojemność naszego domu jest jaka jest, ale dużo młodzieży przyjęło do siebie na noclegi koleżanki i kolegów, byle mogli uczestniczyć w biwaku.

Temat rekolekcji nawiązuje do 1 listu św. Piotra i brzmi „Jesteś niezniszczalny, nienaruszalny, nieprzemijający”. - Mocne słowa. W domu czy w szkole częściej słyszymy, że robimy błędy, że powinniśmy coś zrobić inaczej, a tu słyszymy takie słowa, które dają nie tylko wewnętrzny spokój, ale też moc, pewność siebie, przekonanie, że jestem naprawdę wiele wart - mówi Marcin.

Na Biwaku pojawili się młodzi ludzie z Mrągowa, Olsztyna, Węgorzewa, Rzeszowa, Krakowa, nawet z Trzcianki Lubuskiej. Biwak wpisuje się również w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma