Nowy numer 43/2020 Archiwum

Specjaliści od świętego przejdź do galerii

We Wrzesinie odbył się turniej wiedzy o św. Janie Pawle II dla uczniów podstawówki. - Pomysłodawcą był ks. Remigiusz Klimkowski, wrzesiński proboszcz, który zachęcił mnie, aby zorganizować turniej klas. Podstawą była książka „Którędy do nieba? Drogowskazy św. Jana Pawła II”. Dzieci z klas IV-VI przygotowywały się do walki o pierwsze miejsce właśnie z tego podręcznika - mówi katecheta Jacek Kowalski.

Ustawiono trzy stoły, przy których zasiadły delegacje klas IV, V i VI. Uczniowie po wysłuchaniu pytania musieli zapalić lampkę, która sygnalizowała gotowość do udzielenia odpowiedzi. Pierwsi dostawali prawo do odpowiadania.

Uczniowie wykazali się wielką znajomością tematu i właściwie decydowała szybkość zapalania lampki. Koledzy siedzący na widowni kibicowali swoim faworytom oklaskami i dopingującymi okrzykami. Ostatecznie zwyciężyła delegacja klasy V w składzie: Mateusz Kolender, Magdalena Nieściór, Wiktor Block, Dawid Żurawski.

Konkurs połączony był z występami dzieci, które prezentowały pieśni o Janie Pawle II. Wśród wykonawców znaleźli się Olek Czajkowski z pieśnią „Biały pasterz”, Oliwia Chudzik i Hania Łyżwa z utworem „Tak mówi papież” oraz Patrycja Block i Ola Drężek, które zaśpiewały „Kocham cię, ojcze święty”. Na zakończenie uczniowie z klasy VI wykonali hymn Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

– Próby rozpoczęły się we wrześniu i dzieci szybko opanowały tekst i melodię. Właściwie od miesiąca czekały na występ. Wiele pracy w przygotowanie dzieci włożył Henryk Kita, nauczyciel muzyki. Bardzo im się spodobała ta pieśń. Chociaż są jeszcze zbyt młodzi, aby pojechać do Krakowa w przyszłym roku, to jednak w ten sposób poznali samą ideę ŚDM i może w przyszłych latach wybiorą się na nie – mówi Jacek Kowalski.

Do Wrzesiny przyjechali także alumni z WSD „Hosianum”, którzy tworzą zespół muzyczny „Soli Deo Gloria”. Ich pełen radości koncert był doskonałym zakończeniem spotkania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama