Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Prosty przepis na świętość

Tradycyjnie w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach odbyły się Msze św. w intencji zmarłych.

Mszy św. na cmentarzu koło Dywit przewodniczył abp Józef Górzyński. W homilii zwrócił on uwagę, że „błogosławieni”, o których słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, to ludzie szczęśliwi, którzy osiągnęli cel życia ludzkiego.

- Błogosławieni cisi, prześladowani, miłosierni - świat nie ceni takich postaw, nie nagradza, świat ma inne drogi do sukcesu. Chrystus niejako wywraca ten porządek i pokazuje, że sens życia ludzkiego jest nie tu, na tym świecie, ale w niebie - mówił abp Górzyński. - Błogosławieni to ci, którzy podejmują głęboko ludzkie postawy, żyją tak, jak człowiek żyć powinien. Recepta na świętość jest więc bardzo prosta - bądź człowiekiem - zauważa abp Józef. Arcybiskup zaznaczył, że jest to recepta uniwersalna i dostępna każdemu człowiekowi niezależnie od tego, gdzie i w jakich warunkach żyje.

Abp Górzyński zachęcał również do wczytywania się w życiorysy świętych. - To są ludzie, których jako jedynych możemy nazwać - w pełnym tego słowa znaczeniu - ludźmi sukcesu, bo świętość właśnie jest sukcesem człowieka. Chcąc osiągnąć ten sukces, powinniśmy poznawać drogę sukcesu, drogę życia świętych - mówił abp Józef.

Po Mszy św. abp Górzyński poprowadził procesję po cmentarzu z modlitwami za zmarłych.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma