Nowy numer 24/2018 Archiwum

Przytulić się do Mamy

Symbole ŚDM odwiedziły pacjentów w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

- W szpitalu mamy w zasadach wpisane promowanie postaci i nauczania św. Jana Pawła II, a to przecież on podarował młodzieży te symbole - mówi ks. Michał Tunkiewicz, kapelan szpitala dziecięcego. Zaznacza, że z tego powodu na trasie peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży nie mogło zabraknąć miejsca, które papież Polak odwiedził podczas swojej pielgrzymki w 1991 roku. - Takie wydarzenia jak dzisiejsze bardziej przeżywają dorośli i starsza młodzież, którzy pamiętają Jana Pawła II. Dla młodszych jest on już postacią historyczną, którą znają ze zdjęć, z lekcji czy katechezy. Rolą starszego pokolenia jest utrudnienie dzieciom i młodzieży zapomnienie tego, kim był Jan Paweł II - mówi ks. Tunkiewicz.

Podczas nabożeństwa ks. Jarosław Dobrzeniecki tłumaczył małym pacjentom, że krzyż ŚDM papież Polak podarował młodzieży w 1984 roku i przez te lata gromadziły się przed nim miliony ludzi. Podobnie jeśli chodzi o ikonę Matki Boskiej Śnieżnej. - Odwiedzamy z tymi znakami różne miejsca, by każdy mógł się zatrzymać, uświadomić sobie, że przypominają one o wydarzeniach, o Jezusie i Maryi. Kiedy jest nam smutno, źle, dzieje nam się krzywda, to do kogo biegniemy najpierw? Do mamy. Dziś chcemy razem z wami przytulić się do Mamy, tak duchowo, w sercu. Żeby była obecna w naszym życiu, razem z Chrystusem - mówił ks. Dobrzeniecki.

Nabożeństwo zakończyło się udzieleniem sakramentu chorych oraz uczczeniem symboli ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma