Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dziecięcy śpiew

Do Gietrzwałdu przyjechało 130 dzieci z archidiecezji warmińskiej. Zajęcia trwały jeden dzień i zgromadziły członków schol parafialnych oraz osoby indywidualne.

. Prowadzącym warsztaty był Piotr Pałka z Krakowa, który jest autorem pieśni na Mszę św. dla dzieci. Dodatkowo zajęcia z emisji głosu i fonetyki prowadziła Jagoda Polakowska, aktorka z teatru Lalek w Olsztynie. Nauką drugiego głosu zajęła się natomiast Jolanta Podolak. Żmudne ćwiczenia zaowocowały wspólnym śpiewem, który wykonano na Eucharystii celebrowanej przez abp. Józefa Górzyńskiego. Warsztaty mają się odbywać cyklicznie, raz w roku.

- Na rozpoczęcie warsztatów uczestnicy otrzymali śpiewniki z pieśniami religijnymi i dołączoną do nich płytą CD, na której są nagrane utwory wykonywane przez chór dziecięcy. Jednocześnie w czasie ćwiczeń dzieci zapoznawały się z prawidłowym wykonywaniem tych pieśni. Ten materiał może potem służyć do uświetniania liturgii w czasie celebracji liturgicznych w poszczególnych parafiach - mówi ks. Piotr Podolak, główny organizator.

Warsztaty mają się odbywać raz w roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Ajja
    09.11.2015 08:35
    Czy nie lepiej uczyć dzieci pieśni liturgicznych, które pozwolą im uczestniczyć w śpiewie również gdy dorosną? Zamiast "inwestować w przyszłość" i wprowadzać dzieci w Msze świętą otacza się je infantylizmem i banałem. Po co? Na Mszach "dla dzieci" jest sporo nadużyć które nie pomogą dziecku doświadczyć sacrum. A potem dzieci dorastają i nie potrafią się odnaleźć na "normalnej" Mszy w parafii...
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma