Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dziecięcy śpiew

Do Gietrzwałdu przyjechało 130 dzieci z archidiecezji warmińskiej. Zajęcia trwały jeden dzień i zgromadziły członków schol parafialnych oraz osoby indywidualne.

. Prowadzącym warsztaty był Piotr Pałka z Krakowa, który jest autorem pieśni na Mszę św. dla dzieci. Dodatkowo zajęcia z emisji głosu i fonetyki prowadziła Jagoda Polakowska, aktorka z teatru Lalek w Olsztynie. Nauką drugiego głosu zajęła się natomiast Jolanta Podolak. Żmudne ćwiczenia zaowocowały wspólnym śpiewem, który wykonano na Eucharystii celebrowanej przez abp. Józefa Górzyńskiego. Warsztaty mają się odbywać cyklicznie, raz w roku.

- Na rozpoczęcie warsztatów uczestnicy otrzymali śpiewniki z pieśniami religijnymi i dołączoną do nich płytą CD, na której są nagrane utwory wykonywane przez chór dziecięcy. Jednocześnie w czasie ćwiczeń dzieci zapoznawały się z prawidłowym wykonywaniem tych pieśni. Ten materiał może potem służyć do uświetniania liturgii w czasie celebracji liturgicznych w poszczególnych parafiach - mówi ks. Piotr Podolak, główny organizator.

Warsztaty mają się odbywać raz w roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama