Nowy numer 42/2020 Archiwum

Civitas nagradza społeczników

Ks. Marek Sokołowski, w imieniu księży marianów ze Stoczka Warmińskiego, i Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku, odebrali nagrody przyznane przez Stowarzyszenia Civitas Christiana.

- Chcemy w ten sposób wyróżnić osoby i instytucje za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz regionu. Chodzi między innymi o tych, którzy pamiętają o dziedzictwie kulturowym i historycznym Warmii i Mazur - mówi Andrzej Taborski. Kapituła nagrody pragnie także promować osoby zaangażowane w życie społeczne, a kierujące się wartościami patriotycznymi i chrześcijańskimi.

W tym roku nagrodzono księży marianów, kustoszy Izby Pamięci Prymasa Tysiąclecia w Stoczku Warmińskim, i Tomasza Andrukiewicza, prezydenta Ełku. - Księży marianów wyróżniamy za troskliwą opiekę nad miejscem, w którym sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński przeżył najtrudniejszy rok swego internowania przez władze PRL. Natomiast prezydent Ełku nagrodzony został za kierowanie się nauką społeczną Kościoła w wieloletniej działalności samorządowej, wyrażające się realizacją idei dobra wspólnego oraz skuteczne działanie na rzecz ełckich rodzin - mówi Zbigniew Połoniewicz.

Nagrody wręczono w sanktuarium w Stoczku Warmińskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama