GN 28/2018 Archiwum

Widać go już z szesnastki

Dotychczas można było podziwiać w Olsztynie podświetloną konkatedrę, ratusz i zamek...

Dziś dołączył kościół parafii pw. NMP Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W przeddzień Święta Niepodległości abp Wojciech Ziemba celebrował uroczysta Mszę św., na koniec której włączono zewnętrzne oświetlenie świątyni.

Karol Więckowski, pełnomocnik prezydenta Olsztyna ds. infrastruktury i gospodarki elektroenergetycznej, w jednym z wywiadów stwierdził: „Chcemy, by te dwa hełmy na wzór latarni morskich wskazywały podróżnym drogę do Olsztyna. Wieża z hełmami to jedna z ikon naszego miasta, widać ją już przy wjeździe do Olsztyna z krajowej szesnastki od strony Ostródy”.

W tej chwili oświetlone zostały dwie wieże kościoła oraz część frontowa. Wieże mają 58 metrów. Świątynia obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia.

Budowla ma charakter trzynawowego kościoła gotyckiego. Do roku 2009 była to parafia typowo garnizonowa. Po reorganizacji wojska, od 1 stycznia 2014 r. jest już parafią cywilną.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma