GN 24/2018 Archiwum

Opiekunowie ołtarza

W archidiecezji warmińskiej jest obecnie 34 akolitów ustanowionych. Ich zadaniem jest troska o życie liturgiczne w parafii.

Rozpoczął się cykl spotkań formacyjnych, podczas których akolici będą zgłębiać swoją wiedzę teologiczną i przygotowywać się do pomocy proboszczom. W zakres ich zadań wchodzi także dbałość o ołtarz, szaty liturgiczne i pomoc w przygotowywaniu do przyjęcia sakramentów.

W parafii św. Wojciecha w Olsztynie akolici spotkali się na ćwiczeniach formacyjnych. – Będziemy się teraz spotykać cyklicznie co dwa miesiące. I spotkania będą miały charakter formacyjno-modlitewny. Dziś omówiliśmy najważniejsze sprawy organizacyjne – mówi ks. dr Bartłomiej Matczak.

Podstawowym źródłem wiedzy ma być w najbliższych miesiącach Katechizm Kościoła Katolickiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma