Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Droga ku niebu

Przybliżyć dzieciom drogę ku świętości, aby nabrały przekonania, że każdy może nią iść.

To był kolejny weekend, kiedy Rekolekcyjny Dom "Zacheusz" Ruchu Światło-Życie w Nowym Kawkowie tętnił duchowym życiem. Tym razem na rekolekcje przyjechały dzieci z klas 1-4 szkół podstawowych, by dowiedzieć się, czym jest świętość. Grupa animatorów prowadziła spotkania, na których wykorzystywano zajęcia w formie zabawy. Nie brakowało śpiewu, tańca i wspólnej pracy w grupach.

- Staramy się wszystkie wartości przekazywać poprzez zabawę, przedstawienia, obrazki i piosenki, by dzieci mogły poznać tajemnicę świętości. Spotkanie to klimat dobrej zabawy - uważa animatorka Julita.

- Nasz cel? Przybliżyć dzieciom drogę ku świętości, aby nabrały przekonania, że każdy może nią iść, że nasza codzienność prowadzi nas ku niebu - mówi animatorka Rozalia.

Oprócz modlitwy i spotkań dzieci uczestniczyły w codziennej Eucharystii. Nie zabrakło i dobrej zabawy podczas agapy, która była również zabawą andrzejkową.

- Jestem pierwszy raz. Cieszę się, bo były to inne dni, niż zazwyczaj. Pełno śmiechu, dobrego humoru. Myślę, że też chcę być świętą - mówi Anielka.

Dom "Zacheusz" to coś więcej niż budynek położony w malowniczej scenerii, bo to miejsce gromadzące przeróżnych ludzi z przeróżnych wspólnot, tworzące z nich prawdziwą rodzinę; po prostu dom.

- W naszym "Zacheuszu" od 20 lat prowadzone są rekolekcje o różnej tematyce dla każdej z grup wiekowych. W domu na co dzień mieszkają członkowie diakonii domu rekolekcyjnego, co sprawia możliwość korzystania z domu każdego dnia i nigdy nie zastaniesz zamkniętych drzwi. Każdy kto choć raz tu był, mógł poczuć rodzinną atmosferę, ujrzeć radosne twarze i tak łatwo dostępną bliskość Pana Boga - mówi Elżbieta Olender.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma