Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wzruszałem się i śmiałem

Jury miało pełne ręce roboty, całe długie dnie i noce czytania.

W MOK w Olsztynie odbyło się wręczenie nagród XXV Konkursu „O Różę Małego Księcia”.

- Prowadziłam przez wiele lat klub literacki. To była fantastyczna przygoda. Ale w którymś momencie uświadomiłam sobie, że młodzież jest fajna, ale i dzieci piszą fantastyczne teksty. Pomyślałam, że trzeba zorganizować konkurs dla najmłodszych autorów. Nie wiedziałam tylko, jaki tytuł ma mieć, żeby od razu kojarzył się z literaturą dziecięcą - wspomina Iwona Łazicka-Pawlak.

Z pomocą przyszła jej olsztyńska poetka Alicja Bykowska-Salczyńska. Podpowiedziała: „W zasadzie, jeśli byłby to konkurs »O Różę Małego Księcia«, to wszyscy wiedzieliby, o co chodzi”.

Konkurs ma już 25-letnią tradycję. - Cieszę się, że jego prowadzenie przejęła moja wychowanka, Michalina Janyszek. Oby jak najwięcej było w Olsztynie młodych, twórczych ludzi - dodaje. - W tym roku wpłynęło bardzo dużo prac literackich, zarówno poezji, jak i prozy. Nasze jury miało pełne ręce roboty, całe długie dnie i noce czytania - mówi Michalina Janyszek.

W sali MOK zebrała się liczna grupa młodych literatów. Z niecierpliwością czekali na werdykt jury. - Było 120 prac, każda miała średnio 3-4 strony. Także pracy mieliśmy dużo, ale było to czytanie  wspaniałych prac. Cieszę się, że mogłem to robić, że coraz więcej osób pisze. A poziom jest bardzo wyrównany. Prace są genialne. Wzruszałem się, czasami się pośmiałem - wyjaśnia Piotr Bierżyński, przewodniczący jury.

Różę Małego Księcia otrzymali: Grzegorz Marcinkiewicz, Zuzanna Zapadka, Aleksandra Kurpiel, Julia Babiarz, Zuzanna Bębnowicz i Julia Wolińska.

Podczas gali wręczenia nagród zaprezentowano również antologię, w której znajdują się nagrodzone w zeszłym roku utwory laureatów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma