Nowy Numer 29/2018 Archiwum

A może ty wypełnisz Siatkę Miłosierdzia?

Każdy, kto chce włączyć się w akcję może zgłosić się do swojego proboszcz lub do olsztyńskiej siedziby Caritas.

- To bardzo prosty mechanizm, polegająca na wypełnieniu siatki produktami, które trafią do rodzin jako pomoc w ich ciężkiej sytuacji materialnej - wyjaśnia ks. Paweł Zięba.

Wiele parafii organizuje przed świętami Bożego Narodzenia akcje charytatywne i dlatego nie wszyscy chcą się włączyć w akcję Caritas. -

Nie chodzi nam tylko o czas bożonarodzeniowy, ale cały Rok Miłosierdzia, dlatego część proboszczów przełożyła zbiórkę darów na późniejsze miesiące. Istnieje pewna dowolność wyboru terminu zbiórki - mówi dyrektor Caritas w Olsztynie.

Hasłem akcji jest fragment z Ewangelii św. Łukasza: „Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny”. Otrzymane w parafii siatki trzeba wypełnić produktami spożywczymi oraz chemicznymi. Organizatorzy wypisali na papierowych torbach propozycję: cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, masło, olej, środki piorące i wiele innych.

Na Siatkach Miłosierdzia znajduje się fragment z bulli „Misericordiae vultus” papieża Franciszka: „Jest moim gorącym życzeniem, aby chrześcijanie przemyśleli podczas jubileuszu uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha. Będzie to sposobem na obudzenia naszego sumienia uśpionego w obliczu dramatu ubóstwa, a także umożliwi nam coraz głębsze wejście w serce Ewangelii, gdzie ubodzy są uprzywilejowani dla Bożego miłosierdzia”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma