Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ksiądz mówił o Adwencie

Jak dziś to nasze radosne święto zostało zamienione w wielki jarmark.

Animatorzy posługujący w Domu Rekolekcyjnym  „Zacheusz” Ruchu Światło-Życie nie odpoczywają. To już był kolejny weekend, kiedy posługiwali na rekolekcjach. Tym razem u „Zacheusza” gościli uczniowie klas V-VI. Rekolekcje prowadził ks. Karol Misiewicz, a mówił o zbliżającym się Adwencie i jego znaczeniu na drodze wzrastania z Chrystusem.

- Ksiądz opowiadał o przygotowaniach do Bożego Narodzenia, jak dziś to nasze radosne święto przyjścia na świat Jezusa Chrystusa zostało zamienione w wielki jarmark, kiedy przed sklepami wyrastają świecące renifery, a w telewizji nieustannie mówi się o prezentach, jakby Jezusa w tym święcie w ogóle nie było - mówi Piotr, jeden z uczestników rekolekcji.

- Było fajnie. Ksiądz mówił o Adwencie, o oczekiwaniu na przyjście Jezusa, że nie powinniśmy dać się ściągać do sklepów - dodaje Dominika.

Na spotkaniach w grupach młodzi rozważali słowo Boże z danego dnia, starając się zrozumieć przesłanie Boga. Oczywiście, najważniejszym momentem dnia była Eucharystia. A wieczorem wszyscy bawili się na agape.

Rekolekcje zakończyły się Mszą św. w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Krzysztof Lauter. Zwracając się do dzieci, podkreślał, że zbliżając się do Jezusa, „stają się superdzieciakami”. - Dzisiaj odkrywamy królestwo Boże, doświadczamy go, a naszym Królem jest Jezus Chrystus. Mamy pokazywać światu, że jest w was Bóg, Boża miłość, a wy jesteście zanurzeni w Bogu. Swoją młodością możecie zachęcać innych, aby także wybrali Jezusa jako Pana i Zbawiciela, jako Króla. Bądźmy poddani mu całkiem - mówił.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma