Nowy numer 25/2018 Archiwum

Poczuj to dłonią

Skansen w Olsztynku przygotowuje specjalne wystawy dla osób niewidomych i słabowidzących.

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku otrzymał dotację z ministerstwa kultury na przygotowanie stałej wystawy przeznaczonej dla osób niewidomych i słabowidzących. Wystawę dofinansował również Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski.

Zwiedzający będą mogli za pomocą dotyku poznawać meble i sprzęty używane we wsiach byłych Prus Wschodnich.

Przygotowywany jest także przewodnik dźwiękowy i katalog w alfabecie Braille’a. Wyjątkowa ekspozycja znajdzie się w jednej z chałup na terenie skansenu.

Na wystawie „Dotknij kultury ludowej” zostaną tam zaprezentowane m.in. repliki ludowych mebli, sprzęty gospodarstwa domowego, przedmioty codziennego użytku z XIX i początku XX wieku. Będą to przede wszystkim przedmioty, w których ważny jest każdy szczegół, np. bogato rzeźbione skrzynie posagowe.

Wystawa ma być gotowa w połowie grudnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma