GN 42/2020 Archiwum

Wirtualne zamki

W wyniku współpracy organizacji pozarządowych i władz samorządowych powstał mobilny przewodnik po szlakach gotyckich zamków.

Zleceniodawcą projektu jest Stowarzyszenie „Polskie zamki gotyckie, a wsparcia finansowego udzieliły: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Celem projektu jest promocja atrakcji historycznych regionu Morza Bałtyckiego, po polskiej i rosyjskiej stronie. Aplikacja dostępna jest na smartfony i tablety z systemem Android. W ten sposób zainteresowani mają dostęp do opisów historycznych, ciekawostek i galerii zdjęć poszczególnych zamków.

- Każdy użytkownik łatwo znajdzie drogę do każdego zamku na szlaku oraz dowie się gdzie w okolicy odbywa się ciekawa impreza, co trzeba zobaczyć i zwiedzić oraz gdzie smacznie zjeść i znaleźć nocleg – zapewniają twórcy aplikacji.

Trwają prace nad wzbogaceniem oferty. Opracowywane są kolejne wersje językowe, a przede wszystkim zaimplementowanie questów, czyli mechanizmów gier terenowych i zabaw edukacyjnych dla użytkowników w oparciu o przygotowane scenariusze i wykorzystanie modułu GPS.

Aplikację można pobrać TUTAJ
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama