Nowy numer 43/2020 Archiwum

Lecimy od stycznia!

Można już kupić bilety na loty z Szyman.

21 stycznia z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury wystartuje pierwszy rejsowy samolot do Berlina. Już kolejnego dnia, 22 stycznia, będzie można polecieć do Krakowa. Na razie są to dwie pewne trasy, na których będzie można podróżować z regionalnego lotniska.

Połączenie będzie obsługiwać Sprint Air, a na stronie przewoźnika można już rezerwować bilety na połączenia. Ceny zaczynają się od 149 zł za lot w jedną stronę, najdroższe bilety to wydatek rzędu 349 zł. Do Berlina (lotnisko Berlin Tugel, znakomity hub przesiadkowy) będzie można latać we wtorki, czwartki oraz soboty, do Krakowa w środy, piątki i niedziele. Spółka zarządzająca portem lotniczym w Szymanach prowadzi negocjacje również z innymi przewoźnikami.

W styczniu zostanie również otwarte połączenie kolejowe - pasażerowie będą mogli pokonać trasę z Dworca Głównego w Olsztynie do terminala w Szymanach i z powrotem, szynobusem, który będzie mógł zabrać 107 podróżnych. Szynobus będzie rozwijał prędkość do 110 km/h, a czas podróży ma wynieść niespełna godzinę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama