Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ludzie różnie reagują

Młodzi chcą uczestniczyć w wydarzeniach, które niosą z sobą dobro.

Pola Nadziei, to akcja Caritas archidiecezji warmińskiej, w której młodzi wolontariusze podejmują działania na rzecz Domowego Hospicjum, obejmującego opieką osoby ciężko chore.

W sobotę włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz hospicjum, które pozwolą na zakup nowego sprzętu medycznego.

- W zbiórkę angażujemy młodzież szkolną, która działa w ramach szkolnych kół Caritas. Zawsze chętnie włączają się w tę akcję, która ma miejsce w Adwencie. Ta zbiórka przeprowadzana jest w centrach handlowych Olsztyna, by stworzyć okazję dla ludzi do włączenia się w dzieło pomocy chorym - mówi Anna Bałazy z Caritas.

Podkreśla, że bardzo wiele szkół zaangażowało się w zbiórkę. - To najlepszy dowód na to, że młodzi chcą pomagać, chcą uczestniczyć w wydarzeniach, które niosą z sobą dobro - dodaje.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup respiratora, który kosztuje 24 tys. złotych. - Mamy nadzieję, że tyle zbierzemy - mówi Anna Bałazy.

Od rana w galeriach handlowych widoczni byli wolontariusze w żółtych koszulkach. Nieśmiało podchodzili do ludzi, prosili o wsparcie. - Ludzie różnie reagują. Zazwyczaj uśmiechają się, sięgają po portfele, wrzucają monety. Ale są i tacy, którzy udają, że nas nie widzą. Trochę to śmiesznie wygląda - uśmiecha się Piotr. - To inaczej spędzony czas. U mnie w domu wiele się mówi o pomocy potrzebującym, chociaż  sami nie mamy zbyt wiele - dodaje Joanna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma