Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bł. Regina w parafiach

W wielu parafiach archidiecezji warmińskiej gościły siostry katarzynki, które na spotkaniach z wiernymi przybliżały postać swojej założycielki, bł. Reginy Protmann.

Na tę okazję został przygotowany montaż słowno-muzyczny na temat duchowych przymiotów błogosławionej. – Wszystko zaczęło się w kilka lat temu, gdy obchodziłyśmy 400. rocznicę śmierci naszej założycielki. Chciałyśmy, aby jej postać była znana nie tylko w Braniewie, ale w różnych miejscach Polski. I tak rozpoczęłyśmy naszą akcję, która odbyła się już w wielu miastach kraju. Byłyśmy na przykład w Szczecinie, Lublinie, Łodzi, Warszawie – wyjaśnia s. Ryszarda Hołub.

Siostrom chodzi o szerzenie kultu bł. Reginy. Oczywiście, pierwszym polem działalności jest archidiecezja warmińska. Wielu księży proboszczów zaprasza siostry do swoich wspólnot. – Chcemy przekazać przy okazji, że świętość nie jest zarezerwowana dla stanu duchownego, ale każdy może ją osiągnąć. Postać bł. Reginy Protmann jest atrakcyjna i aktualna dla współczesnego człowieka – wyjaśnia s. Błażeja Ryfka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama