Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kandydatki na prezesa

Młodzi działający w stowarzyszeniu łączą aktywność społeczną z chrześcijańską formacją. Ostatnio przygotowali dary w ramach "Szlachetnej Paczki".

W Olsztynie odbył się I Archidiecezjalny Zjazd Katolickiego Stowarzyszenia Młodych. Niestety reprezentacja stowarzyszenia jest niewielka, gdyż w archidiecezji warmińskiej działają obecnie tylko dwa oddziały KSM: w parafii św. Jakuba w Olsztynie i św. Wojciecha w Mrągowie.

W zjeździe wzięło udział kilkadziesiąt osób. Obecnych przywitał ks. Łukasz Kowalski, archidiecezjalny duszpasterz KSM. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego.

Pozaliturgiczna część odbyła się w Centrum św. Jakuba. Najpierw było spotkanie formacyjne w grupach, żeby uczestnicy mogli się lepiej poznać; w drugiej części została przedstawiona ogólna informacja o KSM i zasadzie jego działania.

Podczas spotkania odbyły się także wybory do pierwszego archidiecezjalnego zarządu stowarzyszenia. Według prawa wybrani na zjeździe kandydaci zostaną przedstawieni metropolicie warmińskiemu, który wybierze spośród nich prezesa KSM w archidiecezji warmińskiej.

Młodzi wybrali następujących kandydatów: Aleksandrę Podgórską, Karolinę Rybczyńską i Monikę Zyśk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma