Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kiermasz artystów

- To bardzo interesująca inicjatywa. Szukam prezentów na święta dla rodziny. I tu znalazłam kilka przedmiotów wartych, aby podarować je najbliższym - mówi Joanna Budzich z Olsztyna.

Po raz drugi odbył się w budynkach uniwersyteckich kiermasz dzieł studentów Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie. - Chcemy zaprosić mieszkańców miasta do instytutu i nawiązać komunikację z nimi. Studenci przygotowali na kiermasz własne prace artystyczne i rękodzieło w różnej formie. Ceny są dla kupujących bardzo korzystne - zapewnia dr hab. Wioleta Kulikowska-Parkasiewicz.

Można było kupić ozdoby świąteczne oraz różne prace artystów. Była na przykład ręcznie wykonana biżuteria.

Przygotowania do kiermaszu trwały miesiąc. Największym wyzwaniem było nagłośnienie imprezy. W tym samym bowiem czasie nieopodal odbywał się Warmiński Jarmark Świąteczny.

- Uzyskane pieniądze przeznaczone są dla studentów, ale w całej imprezie chodzi też o ich aktywność. Sami zarabiają na siebie - wyjaśnia dr hab. Kulikowska-Parkasiewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma