Nowy numer 33/2018 Archiwum

Adwentowe skupienie młodych

Tradycją Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum w Ostródzie jest organizowanie Adwentowego Dnia Skupienia. Tak też było w tym roku.

– W tym roku ten dzień wykorzystaliśmy na przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Podzieleni na małe grupy, pod okiem animatorów i nauczycieli realizowaliśmy kolejne zadania. Zaczęliśmy od przeczytania fragmentów „Listu do Młodych” Jana Pawła II i refleksji, co to oznacza dla nas. Okazało się, że przesłanie papieża z lat 90. ubiegłego wieku jest ponadczasowe i trafia do serc naszej młodzieży – mówi Anna Wróbel.

Kolejnym punktem dnia skupienia była praca w grupach. Jedni tworzyli mapę Światowych Dni Młodzieży, inni wyszukiwali informacje na ich temat, jeszcze inni ćwiczyli chóralny śpiew hymnu ŚDM, by potem nauczyć chociaż refrenu pozostałych uczniów. W małych grupach dyskutowano na różne tematy dotyczące wiary, Kościoła, sakramentów.

Uwieńczeniem tej części było spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli w hali sportowej i zdanie relacji  z pracy poszczególnych grup. – Poczuliśmy się wspólnotą, w której każdy jest wysłuchany i ważny. Nasze skupienie zakończyliśmy Mszą św. – mówi Anna Wróbel.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma