Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowa płyta "Mocnych w wierze"

Olsztyński zespół wydał płytę „Kolędowo”. Zawiera ona utwory bożonarodzeniowe, wykonywane a cappella.

Oprócz polskich kolęd i pastorałek są także niemieckie i ukraińskie. Prace nad płytą trwały od marca i uczestniczyło w nich 17 osób.

- W naszym regionie jest wiele osób pochodzących ze Wschodu, dlatego chcieliśmy uwzględnić także ich rodzinną tradycję śpiewaczą - mówi dyrygent Piotr Serbintowicz.

„Mocni w wierze" w 2014 roku zajęli drugie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Na stronie zespołu można przeczytać krótką charakterystykę nowej płyty: „Nagraliśmy płytę inną, wymagającą kunsztownego przygotowania wokalnego i pomysłowych aranżacji. Płytę różnorodną muzycznie, bogatą w fascynacje innymi kulturami, zarazem jednakowa w formie, prostocie głosów, harmonii, współbrzmieniu ludzi dobrej woli”.

Fragmentu płyty można posłuchać TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma