Nowy numer 43/2020 Archiwum

Doceniają nasz styl

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel w Olsztynie otrzymały "Kryształowe Cegły".

Międzynarodowe nagrody dla różnych inwestycji zostały przyznane po raz 15. Konkurs organizuje Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. W tegorocznej edycji startowały 42 obiekty: 30 z Polski, 9 z Białorusi i 3 z Ukrainy.

Za najpiękniejszy obiekt sportowo-rekreacyjny uznano Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, natomiast lotnisko w Szymanach zdobyło 2. miejsce w kategorii „obiekty administracyjno-biurowe”.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podkreśla, że Port Lotniczy Olsztyn-Mazury cechują dbałość o najdrobniejsze szczegóły wykończenia, zastosowanie unikatowych i charakterystycznych dla regionu materiałów oraz odniesienie się w projekcie do natury. – Dzięki temu Port Lotniczy w Szymanach wyznacza estetyczne i funkcjonalne wzorce, a także promuje innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania – podkreśla marszałek.

Obecnie na lotnisku trwa procedura certyfikacji, pierwsze loty zaplanowano na 21 stycznia 2016 roku. Pierwszy znany przewoźnik, SprintAir, będzie realizował połączenia do Krakowa i Berlina, w sezonie zimowym będzie jeszcze uruchomione połączenie z Monachium, a w letnim – z Londynem, Dublinem, Oslo i Zagłębiem Ruhry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama