Nowy numer 33/2018 Archiwum

Doceniają nasz styl

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel w Olsztynie otrzymały "Kryształowe Cegły".

Międzynarodowe nagrody dla różnych inwestycji zostały przyznane po raz 15. Konkurs organizuje Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. W tegorocznej edycji startowały 42 obiekty: 30 z Polski, 9 z Białorusi i 3 z Ukrainy.

Za najpiękniejszy obiekt sportowo-rekreacyjny uznano Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, natomiast lotnisko w Szymanach zdobyło 2. miejsce w kategorii „obiekty administracyjno-biurowe”.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podkreśla, że Port Lotniczy Olsztyn-Mazury cechują dbałość o najdrobniejsze szczegóły wykończenia, zastosowanie unikatowych i charakterystycznych dla regionu materiałów oraz odniesienie się w projekcie do natury. – Dzięki temu Port Lotniczy w Szymanach wyznacza estetyczne i funkcjonalne wzorce, a także promuje innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania – podkreśla marszałek.

Obecnie na lotnisku trwa procedura certyfikacji, pierwsze loty zaplanowano na 21 stycznia 2016 roku. Pierwszy znany przewoźnik, SprintAir, będzie realizował połączenia do Krakowa i Berlina, w sezonie zimowym będzie jeszcze uruchomione połączenie z Monachium, a w letnim – z Londynem, Dublinem, Oslo i Zagłębiem Ruhry.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma