Nowy numer 21/2018 Archiwum

Młodzi szukają Boga

W olsztyńskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana odbyły się warsztaty biblijne dla młodzieży.

Warsztaty skierowane były przede wszystkim do uczniów, którzy wezmą udział w zbliżającym się Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej - spotkanie poświęcone Pismu Świętemu miało pomóc młodym ludziom poznać materiał źródłowy i lepiej przygotować się do konkursu.

- Zaproszenie skierowaliśmy nie tylko do przygotowujących się do OKWB, ale też do poszukujących Boga. Tacy również przyszli na warsztaty, a to nas bardzo cieszy - mówi Mateusz Rutynowski z olsztyńskiego Civitas Christiana.

Ogółem w warsztatach wzięło udział 19 osób, przyjechali z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego oraz Ostródy.

Warsztaty poprowadził ks. dr Piotr Dernowski, a tematem była Ewangelia wg św. Mateusza, problem autorstwa, adresatów, tematyka księgi, podział, symbole i chrystologia Ewangelii oraz Ewangelia dzieciństwa.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że młodzież bardzo chętnie odpowiedziała na nasze zaproszenie, że są wspaniali młodzi ludzie, którzy chcą zgłębiać Pismo Święte. Dowodem na powodzenie tej formy jest pytanie młodych „Kiedy następne warsztaty”. Zorganizujemy je w kwietniu, przed etapem diecezjalnym OKWB - tłumaczy Mateusz Rutynowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma