Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czas niczym woda

Widziałem wszelkie sprawy, jakie się dzieją pod słońcem.

Minuty układały się w godziny, te we dnie, które mijając, tworzyły miesiące. Tak minął kolejny rok, znów niezauważony, jakby czas niczym woda przelewał się między palcami. Człowiek ma wrażenie, że ją chwyta, ale to nadaremny trud. Krople kapią na podłogę. A kiedy zawieje wiatr, dłoń staje się sucha. Zostaje jedynie wspomnienie.

Tak i z czasem jest, tak jest i z naszym zagonieniem za sprawami tego świata, które tak nas pochłaniają, wręcz angażują dusze w zmagania polityków, w konflikty w pracy, czasem i rodzinne wojny.

Gonimy za dobrami materialnymi, by jeszcze więcej pieniędzy odłożyć, mieć lepszy samochód, większy telewizor, kolejną szafę. „Widziałem wszelkie sprawy, jakie się dzieją pod słońcem. A oto: wszystko to marność i pogoń za wiatrem” - pisze w swej księdze Kohelet.

Co nie jest marnością i wiatrem? Jak żyć, by nie stracić tego, co jest najważniejsze? Życzę w Nowym Roku, aby Duch Święty dał nam na te pytania jasną odpowiedź.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma