Nowy numer 28/2018 Archiwum

Młodzieżowe kolędowanie

Tradycją Ruchu Światło- Życie jest Noworoczna Oaza Modlitwy, która odbywa się we wszystkich diecezjach. W Domu Rekolekcyjnym „Zacheusz” w Nowym Kawkowie zgromadziła się w tym roku młodzież z gimnazjum i liceum oraz dzieci ze szkół podstawowych.

- Tematem naszych rekolekcji jest hasło „Zanurzeni w miłosierdziu”. Przez cztery dni zgłębialiśmy treści dotyczące Miłosierdzia Bożego. Zaczęliśmy od tego, że potrzebujemy Boga Miłosiernego, a skończyliśmy na prawdzie o konieczności niesienia miłosierdzia innym ludziom – mówi kleryk Szymon Wawrzyńczak, współprowadzący rekolekcje.

W czasie pobytu w Nowym Kawkowie młodzi mogli wysłuchać katechez, wspólnie rozważać słowo Boże, uczestniczyć w Eucharystii i adorować Najświętszy Sakrament. Oprócz tych elementów formacyjnych zorganizowano ewangelizacyjne wyjście do wioski.

– Przebraliśmy się za kolędników i odwiedzaliśmy mieszkańców miejscowości, śpiewając kolędy i mówiąc o Bożym Miłosierdziu.  Poszliśmy przede wszystkim do starszych osób, aby pokazać, że chcemy im dać coś cennego – prawdę, że Bóg ich kocha. Jedna z pań, w wieku 93. lat, była bardzo szczęśliwa z powodu naszych odwiedzin i chciała nam coś dać, ale wytłumaczyliśmy jej, że to my przychodzimy z darem – wspomina Szymon.

Prowadzącym chodziło o to, aby młodzież nauczyła się radosnego świadczenia o Jezusie. Każda z odwiedzonych osób otrzymała życzenia na Rok Miłosierdzia z fragmentem „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej.

– To było bardzo dobre przeżycie. Tym bardziej, że pierwszy raz chodziłam po domach w takich charakterze. Reakcje ludzi były bardzo pozytywne. Było dużo uśmiechów i życzliwości. Moim zadaniem było głoszenie orędzia o Miłosierdziu Bożym. Mówiłam, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach Bóg Miłosierny jest przy nas – mówi Ewelina Korowaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma