Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tworzy się wspólnota

W Centrum św. Jakuba odbyło się spotkanie grupy pielgrzymkowej Warmia-Katedra.

Pielgrzymi podkreślają, że pielgrzymka jest wydarzeniem wyjątkowym - nie dość, że do Częstochowy chce się iść co najmniej raz w roku, to na trasie pątnicy stają się dla siebie kimś naprawdę ważnym. - Takie spotkania jak to odbywają się częściej. Pielgrzymka jest takim momentem centralnym, ale w czasie drogi tworzy się wspólnota ludzi - podkreśla ks. Łukasz Kowalski.

Zaznacza, że dwa tygodnie pielgrzymowania to kawał czasu, kiedy ludzie się poznają, tworzą się dobre relacje i przyjaźnie. - Później jest potrzeba spotkań pielgrzymkowych, czy to z okazji świąt czy nowego roku. Chcemy się spotkać, podzielić tym, co przeżywamy - tłumaczy ks. Kowalski.

Duszpasterz dodaje, że mimo że dopiero styczeń to już teraz trzeba myśleć o kolejnej sierpniowej pielgrzymce - zwłaszcza, że w tym roku pielgrzymka będzie delikatnie zmieniona przez odbywające się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma