Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jak jeździć?

Od początku roku w stolicy Warmii i Mazur działa nowy układ komunikacyjny.

Nowy układ komunikacyjny, który wprowadza wiele nowości, to pierwsze tak poważne zmiany w komunikacji miejskiej od 10 lat. Największą zmianą są, oczywiście, tramwaje - w Olsztynie działają 3 linie tramwajowe: nr 1 jeździ z ul. Kanta do Wysokiej Bramy, nr 2 - z ul. Kanta do Dworca Głównego, nr 3 - z Kortowa do Dworca Głównego.

Regularnie kursujące tramwaje wprowadziły znaczące zmiany w komunikacji autobusowej, niektóre linie całkowicie zniknęły, a do tego autobusy mają nową numerację.

Numery „tradycyjnych” linii zaczynają się od jedynki - to znaczy, że zamiast dziewiątki do Kortowa dojeżdżać będzie nr 109, a do Pieczewa nie nr 20, a 120.

Autobusy, które będą dowozić pasażerów do tramwajowych przystanków, mają oznaczenia od 201 do 205. Cyfra 3 z przodu będzie tymczasem oznaczać linie okresowe, natomiast nocne to N01 i N02.

Bilety w cenach wprowadzonych 1 listopada obowiązują zarówno na przejazdy autobusowe, jak i tramwajowe. Przy wyborze biletów czasowych można przesiadać się między pojazdami.

Wraz z nowym rokiem i zmianami w układzie komunikacyjnym będzie też kilka zmian związanych z przystankami. Część linii będzie zatrzymywać się przy wiatach, przy których dotychczas nie kursowały.

Osiemnaście przystanków zmieni nazwę. Nowości są także w przypadku przystanków na żądanie.

Ułatwieniem przy korzystaniu z komunikacji miejskiej może być bezpłatna internetowa aplikacja, za pomocą której na bieżąco można podglądać położenie pojazdów komunikacji miejskiej. Aplikacja nazywa się MyBus Online.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma