Nowy numer 21/2018 Archiwum

Olsztyn coraz bardziej obywatelski

W stolicy regionu startuje pierwszy w Polsce panel obywatelski.

Olsztyński Panel Obywatelski ma być wyjątkowym miejscem wymiany opinii o mieście. Jest to technika stosowana przez wiele europejskich samorządów, w Polsce dotąd niespotykana.

Celem takiego panelu jest zainteresowanie mieszkańców sprawami lokalnymi i zachęcenie do współdecydowania o ich miejscu zamieszkania. Nie chodzi o zastąpienie konsultacji społecznych, a wzmocnienie oddziaływania.

Panel da mieszkańcom Olsztyna kolejną możliwość wypowiedzenia się na istotne dla nich tematy, oceny działania instytucji, podzielenia się opinią o kierunkach rozwoju miasta.

Tymczasem samorząd zyska  szerszą wiedzę dotyczącą potrzeb mieszkańców i ich oczekiwań. To ma ułatwić dialog i przebieg konsultacji społecznych. Istotne jest także to, że każdy będzie mieć dostęp do wyników badań.

Docelowo zaproszenia do panelu otrzyma 10 tys. mieszkańców Olsztyna - otrzymają oni specjalne zaproszenia, wraz ze szczegółowymi instrukcjami. Ale w panelu będzie mógł uczestniczyć każdy kto będzie chciał, wystarczy zarejestrować się na stronie olsztyn.panelobywatelski.pl i już można wyrazić swoje zdanie na temat rozwoju Olsztyna.

Zasady są proste: każda zarejestrowana osoba raz na kwartał będzie uczestniczyła w podstawowym badaniu opinii na temat rozwoju i funkcjonowania miasta. Prowadzone będą też cykliczne badania na temat bieżących problemów. W panelu będzie można oceniać jakość funkcjonowania placówek publicznych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma