Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zaglądnąć w duszę

W Ośrodku Rekolekcyjnym „Źródło Jakuba” w Dobrym Mieście 20 osób na modlitwie stara się uporządkować swoje życie. Rekolekcje prowadzą animatorki z archidiecezji warmińskiej. Pomagają im osoby z Magdalenki. Nad wszystkim czuwa ks. Andrzej Migrała.

W bogatej ofercie ośrodka znajdują się rekolekcje „Akceptacja siebie”. Udział w nich mogą wziąć osoby, które przeżyły REO oraz jeszcze jedne z formacyjnych rekolekcji w ramach Odnowy w Duchu Świętym. – Chodzi o poznanie siebie i rozeznanie tego, co przeszkadza mi w głębszej relacji z Bogiem. Chodzi także o poznanie tych miejsc w nas, które są niszczące – mówi Urszula Nowacka z Magdalenki.

Większość rekolekcji odbywa się w ciszy i polega na indywidualnej pracy. Nie wystarczy jedynie znaleźć problem, ale trzeba go przedstawić Bogu w modlitwie. Chodzi także o to, aby zauważyć jak środowiska, w których wzrastamy – wpłynęły na nasze rozumienie świata, Boga i nas samych.

- Przeżywamy te rekolekcje z pragnieniem odbudowania tego, co zostało w nas zniszczone – mówi Dorota Pieczko. Rekolektanci spotykają się na konferencjach wprowadzających w poszczególne zagadnienia, przezywają wspólną Eucharystię i modlą się przed Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma