Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Uśmiech w twoich rękach

Pomożemy w rozliczeniu i wypełnieniu deklaracji podatkowej.

Przy okazji rozliczania podatku PIT i wypełniania deklaracji podatkowych, Caritas znów zadaje pytania: „Ile kosztuje życie?”, „Ile kosztują obiady dla dzieci z ubogich rodzin?”, „Ile kosztuje nasze dobre serce?” i prosi o wsparcie - przekazanie 1 proc. podatku dochodowego, bez względu na to, czy jest to 1 zł czy większa kwota.

- Jest to istotna pomoc przy zapewnieniu sprawnego i skutecznego działania na wszystkich płaszczyznach naszej pracy. Pomagamy obłożnie chorym, gdzie służą pracownicy hospicjum, wydajemy obiady dla ubogich i umożliwiamy dzieciom godne przeżycie wakacji. Gest dobrej woli każdego, kto zechce  skierować dla nas swój 1 proc. z podatku dochodowego, pomoże dzieciom chorym, bezdomnym - mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba.

Informuje, że w ubiegłym roku  dzięki 1 proc. około tysiąca dzieci wyjechało na wakacje, dziennie około 100 osób korzystało ze stołówki dla bezdomnych, zakupiono sprzęt rehabilitacyjny i medyczny.

Jeśli ktoś chce przekazać pieniądze z zeznania rocznego składanego do urzędu skarbowego, winien wpisać nr KRS 0000245507. - Jeśli chce przeznaczyć te pieniądze na jakiś szczególny cel, może to zaznaczyć w deklaracji - wyjaśnia ks. Paweł.

Jeżeli ktoś nie wie, jak to zrobić lub ma problemy z wypełnieniem PIT, może przyjść do Caritas, gdzie uzyska pomoc. - Pomożemy w rozliczeniu i wypełnieniu deklaracji podatkowej - zapewnia ks. Zięba i pokazuje plakat z hasłem  „Mój uśmiech w twoich rękach - przekaż 1 proc. podatku dla Caritas Archidiecezji Warmińskiej".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma