Nowy numer 43/2020 Archiwum

Graty oddaj do parafii

Od przyszłego tygodnia rusza w parafiach archidiecezji warmińskiej zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Papież Franciszek w najnowszej encyklice „Laudato Si'” wzywa katolików oraz wszystkich ludzi dobrej woli do rozumnej troski o świat stworzony: „Wszyscy możemy współpracować jako narzędzia Boga w trosce o stworzenie, każdy ze swoją kulturą i doświadczeniem, swoimi inicjatywami i możliwościami”. Mając to na uwadze, po raz drugi w parafiach archidiecezji warmińskiej odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zepsute komputery, radia, pralki, stare telefony, lodówki - wszystko to możemy oddać za darmo w naszej parafii.

Elektro-śmieci nie można zwyczajnie wyrzucić do kosza, a dzięki akcji w parafiach możemy nie tylko pozbyć się zalegających w domu gratów, ale też wspomóc misjonarzy, cała akcja jest bowiem organizowana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie we współpracy z firmą Green Office.

Wybudowana studnia w Czadzie, wykończona szkoła w Demokratycznej Republice Konga, wsparcie dla sierocińca w Zambii - to projekty już zrealizowane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które pieniądze uzyskuje m.in. ze zbiórek elektro-śmieci. Akcja prowadzona jest od 2012 roku, w ubiegłym roku po raz pierwszy pojawiła się na Warmii i Mazurach.

TUTAJ można pobrać harmonogram zbiórki, gdzie znajdziemy informacje, w jakich parafiach odbędzie się zbiórka - są tam podane daty i godziny.

Zbiórka potrwa od 23 lutego do 5 marca.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama